Spartans
Data: 22-10-2017

XXI Mistrzostwa Polski Ju Jitsu - Zielona Góra 2017r.

W dniu 21.10.2017r. mocna ekipa 5 zawodników  Klubu karate-Ju jitsu-kobudo ,,SPARTANS'' pod okiem trenera Marcina Gawlika 5-Dan, wzięła udział w XXI Mistrzostwach Polski Ju-Jitsu organizowanych przez Polską Akademię Ju-Jitsu w Zielonej Górze. Jak przekazał organizator w zawodach startowało łącznie ponad 130 zawodników z 18 klubów całej Polski oraz z jednego klubu ju-jitsu z Irlandii.

Zawodnicy z Kobylnicy oraz Słupska zdobyli 6 medali. Zawody rozegrane zostały w Grapplingu oraz kenjutsu (walka na miecze samurajskie).

Nasi zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach grappling oraz Kenjutsu i  już z drugich w tym roku zawodów przywieźli pokaźny worek medali.
Oto ich wyniki:
Zwycięzcy zajęli poszczególne miejsca na podium
1. Uczennica SP-10 w Słupsku Wiktoria Gawlik 5 kyu, 2-miejsce Grappling 45kg , 2-miejsce Kenjutsu.
2. Uczeń SP-3 w Słupsku Przemysław Burza 7 kyu,
 4-miejsce Grappling dzieci, 3-miejsce Kenjutsu dzieci.
3. Łukasz Burza 5 kyu 3-miejsce Grappling +75 kg, 2-miejsce Kenjutsu Senior.
4. Zygmunt Podgórniak 3-miejsce Kenjutsu Senior.

Poziom zawodów stał na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy musieli wykazać się dużym doświadczeniem i ogromna wolą walki. Miłą niespodzianką był start naszego seniora senseia  Zygmunta Podgórniaka 2 Dan, który po zaciątych walkach na miecze samurajskie został brązowym medalistą mistrzostw Polski.
Są to nie pierwsze takie osiągnięcia klubu Spartans. Zawodników do mistrzostw przygotował trener Marcin Gawlik wielokrotny złoty medalista.